zaterdag 31 mei 2008

Jorn de Hoogvlieger

Vandaag mocht ik een individuele Hoogvlieger begeleiden. Jorn uit Rijssen. Nadat ik enige tijd geleden in de Libelle een artikel las:



Na toestemming van de Stichting kon ik de familie benaderen . Moeder reageerde in eerste instantie terughoudend. Je zou maar op een donkere winteravond benaderd worden door een "gek" die je zoon telefonisch een vliegtocht aanbied. Gauw maar een bevestigingsmail er achteraan gestuurd en Daniëllo sloot de boel gauw kort met een vlieger en een datum.

Piloot werd Arnoud uit Utrecht, ook een medeboxer . Deze zou vertrekken vanaf vliegveld Lelystad en de vlucht zou plaats vinden vanaf Teuge. Toevalligerwijs ook het vliegveld waar mien Laiverd en ik elkaar 3 jaar geleden ontmoetten dankzij ATCBox. Jorgje heeft er nog nachtmerries van, he Jorgje?

Om kwart over 12 vertrokken uit Eelde. Ruim op tijd om om 13.45 op Teuge te zijn....dachten we..... Vlak voor Hoogeveen een behoorlijke file en een stelletje zondagsrijders die verkozen om op zaterdag de baan onveilig te maken . Toch waren we er nog voor Arnoud. Bij aankomst realiseer ik me dat we met de familie Lohuis geen herkenning hebben afgesproken. En ook met Arnoud niet . Ik liep weer als een kip zonder kop rond maar zo groot is Teuge niet, dacht ik, dus dat zou wel goed komen.

Bij de Havendienst geïnformeerd en daar was nog niet bekend of er een kist uit EHLE was aangekomen noch zou aankomen . Dan eerst maar op zoek naar de familie. Wij hadden als herkenning onze Hoogvliegers shirts aan maar dat leverde geen enkele reactie op. Op het terras zaten vrijwel allemaal grote groepen mensen en kids liepen er genoeg rond, kortom de bekende speld in de hooiberg ..... Terwijl ik telefonisch overleg had met Daniëllo hoorde ik 1 van de kinderen: Jorn! roepen. Mien laiverd er op af en dat bleek de familie! Alle opa's, oma’s tantes, ooms, neefjes en nichtjes bleken mee gekomen om Jorn zijn luchtdoop te zien krijgen.

Arnoud liet nog even op zich wachten maar er was genoeg te zien. Ik wou dat deze drukte elk weekend op EHGG was! Achter elkaar ging de Paraclub omhoog om weer een stelletje met een deathwish uit te spugen. De zweefvliegers hadden het druk en de sportvliegers gingen ook lekker te keer .

Al gauw kwam Arnoud aan getuft. Na de eerste kennismaking werd de kaart er bij gehaald en overleg gepleegd met Jorn waar hij heen wilde:



Aan het stralende koppie te zien was het niet af te zien dat hij tot gisterenmiddag erg beroerd was. Eerst waren zijn ouders nog bang dat de hele dag niet door kon gaan. Gelukkig was hij vandaag fit!

Bij een Hoogvlieger hoort het "Hoogvlieger" uniform:



Gelukkig had Mien Laiverd zijn shirt aan en een ander reserveshirt bij zich want Arnoud was zijn 'pakketje' vergeten. Dit krijgt Jorn zo snel mogelijk thuis gestuurd! Vandaar maat Campingtent



Jorn mocht 2 personen uitkiezen om mee te vliegen. Dat werd zus Nadia en tante Dianne die de brief naar Libelle had gestuurd



Jorn zou de piloot zijn dus werd eerst alles uitgelegd. De meters moesten worden afgelezen, hoofdtelefoon uitgelegd en opgezet.



Bijna klaar voor vertrek



And ready for take off:



Bij terugkomst een vette grijns en opgestoken duim: "Cool!"



Bij terugkomst honderduit praten:



Volgens Arnoud was Jorn een natuurtalent!. Behalve start en landing heeft hij alles zelf gevlogen

Na gezellig nakletsen werd het om half 5 tijd om op te krassen richting good ol' Eel. Ook Arnoud nam de vleugels weer richting LE. Aangezien de weg om het vliegveld heen loopt en Arnoud eerst op landend verkeer moest wachten alvorens hij mocht vertrekken, konden we hem vanaf de andere kan nog uitzwaaien. Daardoor konden we zien dat hij afscheid van de familie nam door even het toestel te laten "zwaaien". Vertrek was ook nèt op tijd want rondom Teuge reed Wodan al aardig op de donderkar heen en weer.

Op de terugweg hadden we een regionale zender op staan. Bij toeval hoorden we dat er kaartjes verloot werden voor de één of andere feestavond. Voor de gein stuurde ik een sms en dacht er verder niet aan.

Thuis gekomen gauw met het eten aan de gang. Terwijl ik daar mee bezig was vroeg ik aan Mien Laiverd om even mijn telefoon uit de tas te halen. "Denk jij nou écht dat je gebeld zult worden???'. "JA". Op dat moment gaat de telefoon over met een onbekend nummer. "Gefeliciteerd, u hebt zojuist de laatste 2 kaartjes gewonnen. Blijf alsjeblieft aan de lijn, niet ophangen! dan komt u in de uitzending. .

Een onverwacht einde aan een geweldige dag. Echt zo'n dag met een gouden randje omdat je iemand blij mag maken. Dit geeft voor de komende periode enorm veel energie!