donderdag 27 april 2006

Red Bull

Ik lag vanochtend om half 10 nog lekker op mijn bedje te soezen, ´t was immers weekend voor mij, na een aantal dagen van hard werken, toen ik een telefoontje kreeg: "Je moet ff naar ´t veld komen want Frank Versteegh komt trainen en de Red Bull DC-6 komt!"

Oeps! Dat betekende dat ik binnen 2 uur op EHGG moest zijn. Dus dat werd ff gauw onder de douche doorlopen en in ´t Snorrewieltje richting Noordn´.

Ik liep direkt weer tegen de lamp natuurlijk want de jongens in blauw uniform met de blauwe flitser stonden om de hoek......

Maar ´t was de moeite waard, sit back, relax and enjoy:



















Voor een foto op ATCBox wilde Frank wel even tijd maken .

Meerdere foto´s treft U aan in het albun van GRQhandling en èèn dezer dagen kunt U filmpje tegemoet zien.

Gewerkt werd er ook nog de afgelopen 2weken, ja ik weet het, ik loop een beetje achter . Ben nog steeds de stagiaire van het ROC aan het opleiden waar eigenlijk niet veel over te vertellen valt.

Gisteren kwam de HV779 via GRQ naar AMS met transit passagiers aan boord. Ik kreeg de opdracht samen met mijn trainee de kist op te vangen, transit-kaarten uit te delen aangezien er op GRQ passagiers voor LPA ingestapt waren, en weer de kist in te stappen. Sta ik op kantoor en vraag om de 88 transit-kaarten. "Hoe weet jij dat nou weer??" Tsja, een kwestie van vluchtvoorbereiding heet dat maar er werd alweer gezegd: "O ja, kist komt uit GRQ!. Als er ´s ochtends wat gebeurt op GRQ weet jij het nog eerder dan HV natuurlijk!!!" . Kans is groot .

De purser signaleerde een kleine kabouter met waterpokken en wilde persé een medische verklaring zien. Naar mijn weten is dat niet nodig als die pokke dingen maar ingedroogd zijn en dat waren ze in dit geval maar alsnog stond zij erop. Na inlichtingen ingewonnen te hebben bleek inderdaad dat zo´n verklaring tegenwoordig nodig is. Uit voorzorg werd er al een collega naar de gate gestuurd om eventueel met de passagiers naar de medische dienst te gaan. De passagiers waren waarschijnlijk even een versnapering gaan halen want bij de gate liepen zij niet meer. Vlak voordat wij konden instappen kon ik ze onderscheppen en bleken zij over een verklaring te beschikken, pfew! Scheelde weer een hoop geregel .

Tot over 2 weken maar weer

zondag 16 april 2006

Afgepeigerd....

Afgepeigerd
Kapot
Naar de filistijnen....
Lag gisteren mijn tong al op de schoenen, vandaag werd het nòg bonter. Mede door mijn nieuwe stappers, die ik naar ik dacht van te voren goed had ingelopen.

5(!!!) Vluchten.
D49
BMC (Bemanningscentrum)voor een welverdiend bakkie
C05
C14
C18
BMC voor de warme hap
D85.....

En even zo vele malen door de security. Gèk! wordt ik ervan
Nu met de voeten in het voetenbad en morgen maar eens zien of de Paashaas mij nog weet te vinden met al die onregelmatige diensten.

Fijn weekend nog!

zaterdag 15 april 2006

Weer beter

De opleiding kan weer verder, mijn trainee is weer beter. Direct ook weer vluchten op de planning . Eerst mochten we naar D18 voor de Aer Lingus naar Dublin. Vandaag zitten we blijkbaar ruim in de mensen want alle vluchten zijn dubbel gepland. Geeft mij mooi de gelegenheid mijn trainee relaxed alles uit te leggen en te laten zien .

Ook de check-in komt ruim aan bod om daarna nog 2 vluchten de doen.

Op mijn aangeven, voordat ze ziek werd, om bij de gate aantekeningen te maken reageerde ze niet. Wel kon ik merken dat alle entries er bij haar ingebakken zaten maar er mee werken en op het juiste moment de juiste handeling uitvoeren moet ik haar dan bijbrengen....en da's niet gemakkelijk qua tijdsdruk .

Ik zal even proberen een indruk te geven hoe een gate-afhandeling van minuut tot minuut eruit ziet:

V(ertrek)-45 aan gate. Tegenwoordig wordt er zo krap gepland dat we vanuit de hal binnen 5 minuten op D verweggistan moeten zijn, wat met een normaal tempo al minimaal 10 minuten is.... Als we geluk hebben piept bij de security check de poort wat betekend dat je gefouilleerd moet worden... Vervolgens heb je aan de gate 5 minuten minder om voorbereidingen te doen, in dit geval proberen de nieuwe collega zo klaar te stomen dat ze binnen 18 werkdagen alles alleen kan.
In een kwartier de vlucht voorbereiden:
-Alle bijzonderheden doornemen, vragen van passagiers beantwoorden.
-Printje voor jezelf maken met de belangrijke porto- en telefoonnummers van deze vlucht.
-Platform contacten dat je aanwezig bent, hoeveel rolstoelers, slecht ter been zijnde, te verwachten buggy's en baby's door geven.
-Printje maken met bijzonderheden voor de crew.
-Aan boord om met de crew de bijzonderheden doornemen, heeft men genoeg boardcomputers, is de catering in orde, en afspraken maken hoe laat ze verwachten te boarden
V-31 de schermen op Schiphol activeren zodat ze op boarding springen
V-30 Omroep en boarden.
-Paspoorten en instapkaarten controleren
-Eventueel extreem grote handbagage innemen
-Ondertussen een verslag bijhouden in de computer met bijzonderheden van de vlucht
-V-20 cockpit aan de gate en tijdens het boarden briefen en printje met de final figurs meegeven.
-V-10 moeten alle passagiers geboard zijn, zoniet omroep bellen en printje met labelnummers van de missing pax doorgeven aan platform.
-V-8 moet men de koffers gaan zoeken en gate-agent moet aan boord na het sluiten van de gate deuren, om alle papieren aan boord te brengen waarna de crew de hoofden telt.
-V-2 brug eraf.
Daarna administratief afronden van de vlucht. In geval van een charter checken of alle touroperator-codes bij de passagiers vermeld zijn. Zoniet dan het ticket zoeken van de passagier en toevoegen. Aantal couponnen tellen en het verslag van de vlucht afronden. En dan te bedenken dat wij hier alleen voorstaan en de nieuwe collega's zwaar op zien tegen een gate-je. (ter vergelijk: bij de gate-afhandelingen van De Zwaan staan er minimaal 3 collega's aan de gate)
Daarna met een noodgang terug naar de hal of de volgende vlucht want ook dit is weer krap gepland

Vandaag had zij de eer om mee te maken dat we 3 passagiers misten op de HV 5585.... 10 Minuten na vertrek kwamen zij op hun gemak aangeslenterd en vragend aan de balie: "Is de vlucht al aan het boarden?" . Fijntjes verteld dat de kist al halverwege Nice zat

Aangezien ik met mijn trainee vandaag 3 vluchten had met tussendoor check-in en de gates die redelijk ver weg waren, lag bij ons aan het eind van de dag de tong redelijk op de schoenen....

vrijdag 14 april 2006

Beoordeling

Mijn trainee is nog steeds ziek .... Vandaag geen meeloper die mee kijkt.

Planning laat zien dat ik geen vluchten heb . Meer dan logisch want er zijn nu zoveel mensen die opgeleid moeten worden dat die de vluchten krijgen, alleen helaas voor mij. Dat is toch het leukste dat er is: je eigen toko aan de gate.

Wel ben ik een uurtje uitgepland omdat wij jaarlijks een beoordeling krijgen. Deze krijg je van je eigen shiftleader en eindelijk hebben we eens een gelijke dienst dus worden er direkt spijkers met koppen geslagen. Terwijl we weglopen vraagt er een collega wat we gaan doen. "Ik ga een laatste geprek met Miek aan, missschien zie je haar niet meer terug hier...." Die collega dacht het werkelijk

Het eindresultaat was weer een uitstekend. Wat me nog het meest verheugde was het feit dat het webloggen als een positief punt genoemd werd om uiting te geven aan mijn interesse en enthousiasme in de luchtvaart

Ik ga weer vol enthousiasme verder

dinsdag 11 april 2006

Opleidingsperikelen

Moi!

Ik leef nog . Wordt wel weer eens tijd voor een blogje vind U niet? 't Was een goeie verkoudheid maar ik ben d'r weer heur.

Kviel met de neus in de boter maar ik was wel voorbereid: De inwerkweken zijn weer begonnen. Een jong meiske van het NLC voor haar afsluitende stage opleiden. Na 5 dagen "droogzwemmen" krijgen de "ouwe rotten" de gelegenheid om ze echt zwemmen te leren . Behoorlijk vermoeiend want ik ben al niet zo'n prater en dan moet je je constant als spraakwaterval voordoen. Helaas na 4 dagen inwerken moest ze zich ziek melden terwijl ze voor 29 april ingewerkt moet zijn. Hoop dat ze gauw weer beter is want anders wordt dat straks wel hèèl hard doorwerken ...

Omdat ik gisteren en vandaag als enige geen trainee mee had lopen kreeg ik ad hoc een meiske mee die het afgelopen weekend training in de afhandeling van Buitenlandse Maatschappijen had gehad. Ze werkt al een tijdje bij ons dus dat scheelt de helft en liep als een speer .

Vandaag had ik een jongeman mee die op het NLC de richting Operations doet. Kzat net aan de assistentiebalie toen ik een telefoontje kreeg: Miek, aangezien jij weer de enige beschikbare bent, heb ik hier een jongman van het NLC die niet ingewerkt hoeft te worden maar op onze (PG) afdelingen 2 weken per afdeling meeloopt om te zien hoe alles in zijn werk gaat. Dus hij hoeft morgen geen Codeco te kennen. Waarop ik met een gekke bek antwoord: "Nou dat verwacht ik eigenlijk wel" . Antwoord; "Ja, ja we weten dat je streng bent maar vandaag hoeft dat niet". Jippie!!! .

Gisteravond had ik al een vlucht aangevraagd omdat ik wist wie de purser zou zijn, en zie, mijn bakkie werd alweer geroerd terwijl ik aan kwam lopen :



Bo-ing!!!!!

Helaas was de vlucht met 45 minuten vertraagd en vreesde ik dat de vlucht naar iemand anders zou gaan. Maar gelukkig niet...

Officiële vertrektijd 12.35 nu 13.15. Om 12.34 was de kist aan de gate, om 13.00 konden we beginnen met boarden en dankzij mijn "meeloper" die met alleen maar meekijken precies wist wat er moest gebeuren, nam al heel veel uit handen. We hadden dan ook binnen 15 minuten iedereen aan boord, wat ongelofelijk snel is, met 45 minuten omdraaien waar eigenlijk 60 minuten voor staat . Ik had er ongelofelijk veel plezier in en hij ook dat hij er zelfs over denkt om na zijn afstuderen eerst een tijdje bij passage te komen werken. Kijk, daar doe je het voor, mensen enthousiast maken.

Voordat ik van boord ging wilde Bo-ing voor een speciaal iemand nog een foto van ons tweetjes, bij deze:



Wie ook erg enthousiast is, is Crazygirl. Enkele maanden geleden liep ze een dagje met mij mee. Heeft onlangs bij ons gesolliciteerd en komt binnenkort ook bij ons werken . Wordt een aardig ATCbox onderonsje zo langzamerhand want ook de jongeman van vandaag is een member. Je komt ze ook overal tegen

Ayo!

woensdag 5 april 2006



Victory Sails By!!!!

Zonder op details in te gaan: een goed gesprek gehad met mijn manager en blog blijft!!!!

Na het gesprek met mijn manager werd het hoogtijd om kennis te maken met mijn nieuwe collega en trainee. Zij zou eigenlijk al vanaf afgelopen vrijdag al met mij meelopen maar aangezien ik toen verplicht binnen zat ....

De eerste dag is altijd veel praten en daar mijn verkoudheid nog niet helemaal over was, kreeg ik na 5 minuten en de eerste passagier al een hoestaanval die niet meer te stoppen was. . Zonder wat te zeggen draait de passagier zich om en loopt weg..... Om terug te komen met een glas Jus d'orange en zegt "champagne zal wel niet mogen tijdens het werk" Stom verbaasd waar ze dat vandaan haalt zie ik dat bij de overburen gevierd wordt dat VLM precies een jaar op Schiphol vliegt...

Ze bestaan nog, de leuke passagiers

maandag 3 april 2006

Over lijken gaan/ Over mijn lijk

Na 4 dagen verplicht opgehokt te hebben gezeten werd het weer eens hoog tijd om losgelaten te worden .

Elke keer als ik naar 't Hoge Noorden rij ik langs een bord bij de afslag Urk: Eiland in het land, Unesco Werelderfgoed.



Schokland

Nieuwsgierig geworden al een keertje natuurlijk op internet zitten struinen maar als je daar bent....ik wist niet dat er zo veel te vertellen was over de polder waar ik nu sinds 2 jaar woon.

Zal bij het begin beginnen. (en nu komt er een stukje geschiedenis, degene die het niet interesseert, bovenin zit een rood kruisje.......
)

75.000 jaar geleden heerste er in Europa een ijstijd. Daarna werd het weer wat warmer. De laatste ijstijd dateert van 10.000 jaar geleden. Tussen 2 ijstijden in vormde zich de Nederlandse kust en het Flevomeer, naderhand Zuiderzee nu IJsselmeer. In die zelfde tijd werden de eilanden Texel, Wieringen, Marken, Urk en Schoklang gevormd. Na de laatste ijstijd werd de eerste bewoning hier gevormd. Rond 1200 steeg de zeespiegel enorm waardoor het eiland regelmatig overspoeld wordt bij stormen door het zeewater. Hierdoor wordt het eiland steeds kleiner. Liep het eiland eerst van Emmeloord tot voorbij Nagele, nu werd het eiland steeds kleiner.



De strijd tegen het water werd telkenmale verloren. Op last van Koning Willem III werd het eiland in 1859 ontruimd. Alleen de vuurtorenwachter en enkele rijksambtenaren blijven achter voor het onderhoud en de visafslag.

Enkele ingenieurs hadden al pogingen ondernomen om de Zuiderzee droog te leggen. Uiteindelijk lukt het ingenieur Lely. Door het droogpompen van de Noordoostpolder komt Schokland in het land te liggen. Urk is geen eiland meer maar een schiereiland.
Begin jaren 40, tijdens de oorlog, zagen de Duitsers letterlijk en figuurlijk brood in de droog gepompte polder. Door het droog vallen van de polder kon men hier gewassen planten voor de hoognodige voeding van de Nederlandse en Duitse bevolking. Hier was natuurlijk mankracht voor nodig en men meldde zich met tientallen aan om ipv in Duitsland in de polder tewerk gesteld te worden. Van hieruit was het een klein kunstje om onder te duiken in de immense polder. Het werd daarom ook het NOP genoemd. Nederlands Onderduikers Paradijs.
De nodige vliegtuigen sneuvelden ook in de polder waaronder eind 1944 ten zuiden van Emmeloord een Lancaster:



Waarvan de propeller zich in het Schokker museum bevind.

De gebouwen op het voormalig eiland zijn niet origineel meer maar nagebouwd en ontzettend interessant om te bezoeken. Oog in oog met een mammoet, dia voorstellingen, bodemvondsten. Voordat men een voormalig vissershuisje kan betreden ligt er bij wijze van deurmat een meter lager in de grond een skelet met als deksel een glazenplaat. Bijgelovig om daar op te lopen spring ik erover heen en tegelijkertijd floept er ik er uit: "Over mijn lijk" waarna ik geproest hoor van andere bezoekers

Tied voor een bakse op
.

Urk

Yeah right . Zondag.....alles gesloten en de Urker bevolking op hun paasbest (ik dacht dat dat nog even duurde) flanerend over de boulevard. Uiteindelijk en gelegenheid gevonden. Als kind zijnde was ik hier al eens geweest en er stond mij een soort Volendam op de harde schijf. Niets is minder waar, Urk viel mij dus eigenlijk een beetje tegen.