zondag 17 juli 2005

Weerbericht.....

Het was vandaag mijn bedoeling mijn vermoeide lijf op het strand langs het water neer te vlijen maar de zware bewolking die hier maar bleef hangen gooide roet in het eten. Weerbericht in Nederland . Wel was het lekker weer om te fietsen dus het Stalen Ros uit zijn stal gehaald. Doel was het Werkeiland (nu Lelystad Haven geheten) en de Houtribsluizen. En de hoop dat de Catalina zou vliegen.

Het werkeiland was het eerst bewoonde gedeelte van Lelystad. De oude huizen van de werklui die de polder hebben aangelegd staan er nog. Helaas is er sprake van om alles neer te halen en er torenflats te bouwen



Klik om te vergroten voor een geschiedenislesje

De eerste huizen:





Al fietsend richting noorden en de dijk Enkhuizen-Lelystad komt U langs Batavia-stad waar ik altijd even afstap voor deze Gigant:



Let op het ventje dat door een patrijspoort naar binnen probeert te komen....

Ik sta hier altijd even weg te dromen om me voor te stellen hoe het er in vroeger tijden aan toe zal zijn gegaan op zo'n schip. Het zusterschip is alweer in aanbouw en onlangs is de kiel gereed gekomen.

Het ros de sporen weer gegeven en de dijk op richting Enkhuizen in de hoop de Catalina te spotten die volgens het lokale suffertje (daar kun je al net zo van op aan als het weerbericht hier ) regelmatig zou vliegen en 'splash and go's' zou maken. Na een tijdje maar een 180 backtrack en weer richting Lelygat waar ik langs de dijk even lekker een harinkje achterin het keeltje heb laten glijden

Staande op de Houtribsluizen zie ik het volgende achter de bomen vandaan komen:







Bijna net zo mooi als een startend vliegtuig

Toch nog even het lichaam naast het water neer gevleid en dan zie je deze mierenhoop



al vechtend voor een plaatsje in de sluis....
Van sterrenbeeld vissen met de bijbehorende eigenschap waterrat, krijg je mij toch ècht met geen 10 paarden op zo'n drijvende tobbe

Vaart U voorzichting het weekend uit?